دوشنبه ٠٣ مهر ١٣٩٦
 • دانش جعفری: پایداری منابع مالی در حوزه سلامت ضروری است/در حوزه اقتصاد مقاومتی در حیطه سلامت راهکارهای وسیع و کارآمدی در کشورهای مختلف اجرا شده است
  مشاور عالی وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت پایداری منابع مالی در حوزه سلامت، گفت: پایداری منابع مالی باعث می شود خدمات بدون دغدغه و وقفه در اختیار متقاضیان سلامت قرار گیرد.

 • تجليل وزير بهداشت از تلاش مديران و پرسنل معاونت برنامه ريزي هماهنگي و امور مجلس در ايام راي اعتماد دولت دوازدهم
  دکتر هاشمی گفت: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با رای بی سابقه یکبار دیگر از اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت کشور حمایت همه جانبه کردند.

 • با حکم وزیر بهداشت؛ دکتر علی اکبر حق دوست به عنوان معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت منصوب شد
  وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر علی اکبر حق دوست را به عنوان معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت منصوب کرد.

 • رئیس مجلس: اختیارات قانونی برای استقلال دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد
  دکتر لاریجانی با بیان اینکه اختیارات قانونی برای استقلال دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد،‌ افزود: دانشگاه‌ها به سطحی از نخبگی رسیده‌اند که اختیار اداره خود را در دست بگیرند و قانون پیش بینی‌ها لازم را در این بخش انجام داده اما در حال حاضر به شکل مطلوبی از آن بهره گرفته نمی‌شود و باید دانشگاه‌ها به سمت استقلال در اداره پیش بروند و هیچ مانعی به لحاظ قانونی در پیش روی آنها نیست.

 • برگزاری بیش از 650 جلسه هیات های امنای دانشگاه های علوم پزشکی با 9 هزار مصوبه، بسیار ارزشمند است/ هیات های امنا نقش موثری در کنترل هزینه های حوزه بهداشت و درمان دارند/ لزوم افزایش اختیارات دانشگاه های علوم پزشکی
  وزیر بهداشت در اجلاس سراسری هیات های امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور گفت: هیات های امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور در طول سه سال و نیم گذشته زحمات زیادی کشیدند و توانستند در بیش از 650 جلسه داوطلبانه و در جهت مصالح عمومی در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حدود 9 هزار مصوبه داشته باشند.

 • معاون برنامه ريزى، هماهنگى، حقوقى و امور مجلس وزارت بهداشت: تصویب 8 هزار و 600 مصوبه در 644 جلسه هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی/ هيات های امنا، نقش نظارت را در دانشگاه ها بر عهده دارند
  معاون برنامه ريزى، هماهنگى، حقوقى و امور مجلس وزارت بهداشت با بيان اينكه نقش و جایگاه هیات امنا در ساختار تشكيلاتی و ساختار موسسات آموزش پزشكی به منزله رابطه ای است كه مجلس شورای اسلامی در ساختار حاكميتی كشور بازی می كند، از تصویب 8 هزار و 600 مصوبه در 644 جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

 • تقدیر اعضای هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور از رییس مجلس شورای اسلامی
  هیات امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور از دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به دلیل همراهی و حمایت از قانون هیات امنای دانشگاه ها تقدیر کردند.

 • استاندار همدان: طرح تحول سلامت موجب افزایش علاقه مندی و امیدواری مردم به دولت و نظام شده است / مجلس برای استمرار این طرح کمک کند
  استاندار همدان بر لزوم همکاری و‌ کمک مجلس شورای اسلامی به منظور عدم توقف طرح تحول سلامت تاکید کرد و گفت: تنها با همت وزیر بهداشت همه امور نظام سلامت به ثمر نخواهد رسید مگر اینکه همه اعضای نظام به این حوزه کمک کنند.

 • موهبتی: هنجارشکنی در هیچ بخشی از جامعه پسندیده نیست / ثبات کشور در گرو گردن نهادن بر قانون است/ اعتراض مدنی در کشور ساز و کار خاص خود را می طلبد
  معاون برنامه ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس با بیان این که هیچ تفاوتی بین گروههای مختلف در قبال اجرای قوانین وجود ندارد، تصریح کرد: هنجارشکنی در هیچ بخشی از جامعه پسندیده نیست و ثبات کشور در گرو گردن نهادن بر قانون است.