وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي
معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی
جهش تولید
  • 1399/09/29 - 09:31
  • 42
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
به گزارش مركز اطلاع رساني، روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور

رشد۱۵۳ درصدي بودجه وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي در لايحه بودجه سال آينده

دكتر نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: تقريبا بودجه وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي در لايحه بودجه سال آينده ۱۵۳ درصد رشد داشته اين در حالي است كه رشد متوسط ما حدود ۴۰ درصد بوده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني، روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، رئيس سازمان برنامه و بودجه با تاكيد بر اينكه تلاش ما اين است تا بخشي از نيازهايي كه حسب شرايط كرونايي وجود داشت در بودجه ديده شود، گفت: تقريبا بودجه وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي در لايحه بودجه سال آينده ۱۵۳ درصد رشد داشته اين در حالي است كه رشد متوسط ما حدود ۴۰ درصد بوده است.
نوبخت ادامه داد: اين رشد به اين دليل بوده كه براي سال آينده پيش‌بيني كرديم در بخش درمان حداقل ۵۳ هزار نفر استخدام داشته باشيم و فوق‌العاده ويژه‌اي كه براي كادر درمان ارائه مي‌دهند را در بودجه سال آينده ديديم.
وي تاكيد كرد: سال آينده ۱۰ هزار تخت جديد در بيمارستان‌ها تجهيز مي‌شود كه براي آن بودجه اختصاص داده‌ايم..
معاون رييس جمهور درباره موضوع پرداخت غرامت هواپيماي اوكرايني در لايحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: اين اخبار يكسري گمانه‌زني بود وگرنه هنوز درباره پرداخت غرامت به جمع‌بندي نرسيده‌ايم كه بخواهيم اعداد و ارقامي براي آن مشخص كنيم. بنا براين معتقدم انتشار اين خبر بيشتر ناشي از گمانه‌زني‌ها بوده است.
وي همچنين درباره وصول درآمدهاي مالياتي و پيش‌بيني آن براي سال آينده گفت: تا به امروز در سال جاري ۱۰۰درصد اعداد و ارقام پيش‌بيني شده براي ماليات حاصل شده است.
رئيس سازمان برنامه و بودجه افزود: براي سال آينده، درآمدهاي مالياتي بالايي در نظر نگرفتيم به طوري كه ماليات امسال ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزار ميليارد تومان بود كه اين عدد براي بودجه ۱۴۰۰ حدود ۲۲۵ هزار ميليارد تومان است يعني حتي كمتر از نرخ تورم بوده است.
نوبخت درباره پرداخت ماليات از سوي برخي از نهادهاي حاكميتي بيان داشت: نهادهاي حاكميتي بايد ماليات در نظر گرفته شده را بپردازند. قبلا برخي از نهادها معاف از ماليات بودند اما در حال حاضر همه نهادهاي حاكميتي ماليات مي‌دهند.
وي افزود: تنها در بخش كشاورزي يكسري معافيت‌هاي مالياتي اعمال شده است.
معاون رئيس جمهوري با تاكيد بر اينكه ارز ۴۲۰۰ توماني ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: براي عامه مردم، دولت همچنان هرچه كه از صادرات نفت درآمد ارزي حاصل كند، تمام آن را با ارز ۴۲۰۰ توماني ديده است كه براي تامين كالاهاي اساسي در اختيار مردم قرار مي‌دهيم.
نوبخت ادامه داد: عده‌اي گفتند اگر دولت اين را در نرخ ارز امروز قرار مي‌داد مبالغ زيادي به دست مي‌آورد اما دولت به دنبال اين نيست كه پول زيادي به دست بياورد بلكه به دنبال اين است كه فشاري كه به مردم وارد آمده، كاهش يابد.
وي تاكيد كرد: اگر بنا به هر دليلي اطمينان حاصل شود كه با تغيير اين نرخ مي‌توان جلوي فشار هزينه‌اي را گرفت، ۱۰۰درصد آن مشابه آنچه كه از افزايش قيمت بنزين در سال گذشته انجام شد به مردم برمي‌گردد و احتمالا يارانه معيشتي ۲ تا ۳ برابر افزايش مي‌يابد.
رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: همچنين در لايحه بودجه سال آينده ۱۶ هزار ميليارد تومان براي كاهش فقر مطلق ديده‌ايم.
نوبخت افزود: رتبه‌بندي فرهنگيان همان‌طور كه در سال قبل و امسال به اجرا رسيد در سال آينده هم اجرايي خواهد شد. همچنين دولت براي كاركنان خود اعم از شاغل و بازنشسته افزايش ۲۵ درصدي حقوق را در نظر گرفته كه همچنين همسان‌سازي‌ها در سال آينده ادامه خواهد داشت.

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 201699
کلمات کلیدی